Przytyliśmy. Home office nam nie służy. Dietetyk podpowie, jak pozbyć się zbędnych kilogramów - Projekt Zdrowie Białystok
Projekt Zdrowie Białystok
Umów się na wizytę

Przytyliśmy. Home office nam nie służy. Dietetyk podpowie, jak pozbyć się zbędnych kilogramów

6 kilo więcej, 8, 12… W czasie pandemii i pracy zdalnej przytyła niemal połowa Polaków! I to mimo iż odżywialiśmy się dużo zdrowiej niż wcześniej: w odstawkę poszły fast foody, częściej sięgaliśmy po warzywa. Jak zatem radzić sobie z utrzymaniem dobrej wagi i symetrycznej sylwetki?

Dailyfruits przeprowadziło badanie, w którym wzięło udział ponad 600 osób z firm w całej Polsce. Jego celem było sprawdzenie nie tylko, co jedzą, jak się czują, ale też czego brakuje osobom, które przez pandemię musiały przejść na zdalny tryb pracy. Home office z jednej strony ograniczył codzienną aktywność fizyczną, ale ma też swoje plusy. Wiele osób nie musiało poświęcać dużej ilości czasu na dojazdy do i z pracy, jedzenie w biegu mogły zamienić na zdrowe gotowanie w domu. Jak więc rok zamknięcia wpłynął na żywienie Polaków?

Według wyników Dailyfruits aż 44% Polaków przytyło w okresie pracy zdalnej.

Najczęstszym przyrostem był wynik do 6 kg więcej. 33% zbadanych osób nie zarejestrowało zmiany swojej wagi, a 19% stwierdziło, iż ich waga spadła. U osób, u których waga spadła 68% uważa że pracując z domu odżywiali się lepiej niż w biurze. Natomiast wśród osób, u których masa ciała się zwiększyła 48% osób przyznaje, że odżywiali się gorzej niż przed zmianą pracy na home office.

Przyrosty masy ciała możemy podzielić ze względu na płeć. Mężczyźni przytyli więcej niż kobiety podczas pracy zdalnej. 43% panów zwiększyło swoją masę o 4-6 kg, a 25% przytyło do 3 kg. Aż 19%, czyli co piąty pan przytył 10 kg lub więcej. Trochę inaczej wygląda to u kobiet. 44% kobiet zwiększyło swoją masę ciała do 3 kg, natomiast 36% przytyło 4-6 kg.

Co badani wybierali do jedzenia?

Dzięki pracy w domu i większej ilości wolnego czasu 37% Polaków jadło mniej fast foodów. Aż 34% osób częściej sięgało po warzywa. Natomiast 25% osób rzadziej sięgało po chipsy i słone przekąski. Niestety, ale nie w każdym aspekcie było tak kolorowo. 42% Polaków jadło więcej słodyczy podczas home office. 30% osób rzadziej sięgało po owoce, a 28% badanych jadło więcej potraw typu fast food. Z badania także wynika, że 31% Polaków przyznało, iż podczas pandemii częściej zajadali stres oraz 36% osób przyznało, że częściej mieli ochotę na niezdrowe produkty.

Praca zdalna wpłynęła także na samopoczucie Polaków.

29% badanych odpowiedziało, że czują spokój i relaks podczas home office, ale aż 21% osób czuło przygnębienie i frustrację. 19% Polaków czuło samotność, a 11% było zestresowanych. Skoro wysoki procent osób czuł przygnębienie, frustrację bądź samotność to najprostszym i najczęściej wybieranym w tym momencie sposobem pocieszenia jest jedzenie. Także osoby zestresowane często zajadają stres. W związku z takimi wyborami aż 56% osób z negatywnymi odczuciami podczas home office zauważyło przyrost masy ciała. U 23% osób masa ciała pozostała bez zmian, a u 20% zmalała.

Jeśli chcesz przeciwdziałać zwiększaniu swojej wagi przez pracę zdalną, zgłoś się na bezpłatną konsultację dietetyczną do Projekt Zdrowie Białystok. Pod czujnym okiem dietetyka na bezpłatnej konsultacji poznasz skład swojego ciała i dowiesz się, w jakim jest stanie. Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się co jeszcze możemy zaproponować:

https://bialystok.projektzdrowie.info/

Już teraz umów się na bezpłatną konsultację!

Dla wszystkich osób, które zgłoszą się na kurację do 30 maja 2021 roku i podadzą hasło:

“Odmiana nie do poznania” wręczymy pakiet gadżetów przydatnych podczas kuracji.

Zapraszamy!

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy